موتور های جستجو چگونه کار میکنند؟

بد نیست کمی در “مورد موتور های جستجو چگونه کار میکنند؟” بدانید

 

 

 

 

در دیتا وردپرس همیشه سعی کردیم تا آموزش های seo برای شما بزاریم تا وبسایت شما در رتبه بالاتری قرار بگیرد

در این پست نحوه کار کردن موتور جستجو را به شما می آموزیم .

۱ – Indexing And crawling

حال با یک مثال شروع میکنیم . جهان وب را به عنوان یک شبکه متوقف شده در سیستم یک مترو بزرگ تصور کنید. هر ایستگاه یک سند منحصر به فرد ( معمولا یک صفحه وب اما گاهی دیگر پی دی اف یا… است) موتور های جستجو نیاز به خزشی برای جستجو در شهر دارند و تمام ایستگاه ها را در طول مسیرشان پیدا کنند بنابراین آن ها از بهترین مسیر موجود لینک ها استفاده میکنند.ساختار لینک وب تمام صفحات به هم مرتبط میکند.از طریق لینک ها ربات های خودکار موتور های جستجو که خزنده یا همون اسپایدر نامیده میشوند میتونن به بیلیون ها اسناد پیوسته برسند.وقتی که موتور های جستجو این صفحات را پیدا میکند کد آن ها را رمز گشایی میکند و قطعات انتخابی را در پایگاه های داده عظیم سیو میکنند سپس زمانی که برای کوعری جستجو مورد نیاز است مجدد فراخوانی میشوند . برای انجام نگهداری بیلیون ها صفحه که میتوانند در کمتر از چند ثانیه دسترسی پیدا کنند شرکت های موتور های جستجو دیتاسنتر ها را در سراسر جهان ایجاد کرده اند. این انبار های نگهداری دارای هزاران ماشین با حجم بسیار زیاد اطلاعات بسیار سریع است . وقتی یک شخص در هر یک از موتور های اصلی جستجو میکند آن ها تقضای نتایج را بلافاصله میدهند . حتی یک تاخیر چند ثانیه ای هم میتواند باعث نارضایتی شود.

۲ – اراعه نتایج به کاربران بر اساس لیستی از نتایج رتبه بندی شده

موتور های جستجو ماشین های پاسخ گو نیستند . هنگامی که یک شخص جستجوی آنلاین میکند موتور جستجو یک قسمت از میلیارد ها اسناد را مرتب میکند و ۲ چیز را انجام میدهد اول تنها نتایجی را که مربوط به کوعری جستجو گر هستند باز می گرداند،دوم این نتایج را با توجه به اولویت وب سایت هایی که اظلاعات سیو میکنند رتبه بندی میکند . همچنین ارتباط و اولویت است که به seo کمک میکند.

پایان

دیتا وردپرس دستیار شما در وردپرس

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

اطلاع داشتن
avatar
wpDiscuz
دیدگاه کاربران
تیم محل کار داده

محل کار داده تیمی پر از خلاقیت حرفه ای و با تجربه در ارائه تحلیل داده و آموزش روش تحقیق و آمار و سایر خدمات مورد نیاز برای تحلیلگران عمل میکند. بیشتر فعالیت ما در حوزه آمار و‌ روش تحقیق میباشد همچنین برای تحلیلگران عزیز نیز فیلم های آموزشی خیلی حرفه ای هم در نظر گرفته شده

شماره تماس  :
ایمیل  :  S.Bakhtyarijavan@Gmail.com

محل کار داده یار همیشگی شما در تحلیل داده
تمام حقوق برای محل کار داده محفوظ است هرگونه کپی برداری از مطالب بدون اجازه قبلی ممنوع و شرعا حرام است [ اسفند ۹۵ ]